הליך הגיור

אנג'ליקה (הילה) לוינסון,

בוגרת נתיב צבאי,

מחזור ע"ד

הליך הגיור הממלכתי בישראל מורכב משלושה שלבים מרכזיים: רישום לקורס הכנה לגיור, לימוד העשרה ביהדות ועמידה בפני בית דין לגיור
הגיור במסגרת שלנו מוסמך ומוכר על ידי הרבנות הראשית לישראל וכלל קהילת ישראל בארץ ובעולם

הרשמה ותחילת לימודי הכנה לגיור
בעת ההרשמה נאתר את הכיתה המתאימה ביותר עבורך מבחינת שפה ומקום מגוריך ונפנה אותך אל המורה שילווה אותך לאורך כל שלבי הליך הגיור כולל המפגשים עם בית הדין לגיור.

מפגש ראשון עם בית הדין – פתיחת תיק הגיור
כחודשיים לאחר תחילת הלימודים בכיתה, ייערך מפגש היכרות קצר עם בית הדין ופתיחת תיק הגיור. מטרת המפגש היא היכרות ראשונית ותיאום ציפיות עם הרכב הדיינים שצפוי להיפגש עמך בסיום התהליך.

מפגש שני – ראיון ביניים
כשמונה חודשים לאחר תחילת הקורס ייערך מפגש עם רכז המחוז של בית הדין לראיון ביניים. המפגש נועד לוודא את שלימות תיק הגיור וכן להעניק הכוונה לקראת סיום התהליך והדיון המסכם.

מפגש שלישי – דיון מסכם
עם סיום הלימודים בכיתה, ייערך הדיון המסכם עם הרכב הדיינים שפגשת בפתיחת תיק הגיור. בדיון יהיה לצדך המורה שליווה אותך לאורך כל התהליך יחד עם נציגי המשפחה המלווה שלך. תהליך הגיור יושלם במקווה לאחר סיום הדיון בהצלחה.

נתקלתם בקשיים בדרך? לא סיימתם את התהליך בהצלחה?
פנו ליחידת ליווי הפרט שלנו לסיוע:
1800-210-558

קורס נתיב בסיסי

נתיב בסיסי עוסק בבירור וחיזוק הזהות הישראלית–יהודית–ציונית ומהווה שלב ראשוני ומשמעותי בהליך הגיור.תכנית הלימודים כוללת 6 נושאים עיקריים: היסטוריה של עם ישראל, ציונות ומדינת ישראל, זהות ותנ"ך, מחשבת ישראל ופילוסופיה יהודית, עולם המעשה ביהדות ומעגל השנה היהודי.

הקורס נערך במסגרת ייחודית המשלבת לימוד בכיתה, חניכה אישית, סיורים שבועיים חווייתיים בכל רחבי הארץ, שבתות משותפות, פרויקטים אישיים, פעילות בקהילה, היכרות עם עולם הניגון היהודי ועוד.
הקורס מתקיים במתקנים אזרחיים בירושלים, זיכרון יעקב, תל-אביב, חיפה ובאר-שבע. משך הקורס הוא 7 או 10 שבועות בהתאם לתנאי השירות (ת"ש).

סמינרי הגיור

חיילים שסיימו קורס נתיב בסיסי ומעוניינים להמשיך בתהליך גיור זכאים לגשת לשני סמינרים (א' וב') שבמסגרתם ישלימו את תכני הלימוד הנדרשים לסיום תהליך הגיור לצד פעילויות מעשיות, סיורים חוויתיים ושבתות משותפות אשר נועדו להעמיק ולהעצים את החוויה האישית. 

הסמינרים מתקיימים במתקנים אזרחיים בכפר עציון ורמת גן ומשך כל סמינר נע בין 3-4 שבועות בהתאם לתנאי השירות (ת"ש)

עם סיום הסמינרים יוכלו החיילים לגשת לבית דין צבאי לגיור

נתיב תחילת שירות
קורס ייחודי הכולל במסלול ישיר את קורס נתיב בסיסי וסמינרי הגיור מיד עם תחילת השירות הצבאי. קורס נתיב בסיסי מתקיים בבסיס מחוו"ה אלון בשילוב טירונות וסמינרי הגיור מתקיימים בכפר הנוער הודיות.

נתקלתם בקשיים בדרך? לא סיימתם את התהליך בהצלחה?
פנו ליחידת ליווי הפרט שלנו לסיוע:
1800-210-558

להמשך תהליך וקבלת מידע נוסף אנא מלאו פרטיכם ואנו נשמח לחזור אליכם

בשליחת טופס זה, אני מאשר לנתיב או מי מטעמה לשמור את פרטי האישיים במאגר המידע שלהם ולהשתמש בפרטים אלה לצורך תקשורת שוטפת במדיות השונות לרבות משלוח דואר אלקטרוני/ מסרונים וכיו"ב

התכנית מיועדת לאזרחי ישראל ולתושבי קבע

💬 שלח/י לנו וואטסאפ
1
💬 דברו איתנו
היי 👋
רוצה להירשם לגיור? שלח/י לנו הודעה בוואטסאפ.